Na jakie okazje warto zamówić pizze?

pizzeria san giovanni

„Zamówimy pizzę” – zdanie to pada na wszelkiego rodzaju spotkaniach towarzyskich niezmiernie często. Dlaczego? Cóż, nie od dziś wiadomo, że pizza to jedna z ulubionych przekąsek ludzi na całym świecie. Nie bez powodu zresztą – ogromna ilość jej wariantów „smakowych” sprawia, że apetyczny placuszek potrafi skraść serce fanom nie tylko włoskiej kuchni, a możliwość szybkiego zamówienia jej przez telefon ratuje z opresji niejednego zamawiającego. Są wręcz takie spotkania, na których bywa ona stałym gościem domów i najlepszym pomysłem podczas wyjścia „na miasto”. W poniższym artykule wyjaśniamy, o jakich okazjach mowa.

Przez pizzę do serca

Pizza na randkę? – Czemu nie! Wspólne wyjście do pizzerii to idealne rozwiązanie dla wielu par, które nie przepadają za przepychem i przesadnym romantyzmem spotkań, a w restauracjach serwujących najdroższe trunki i wykwintną kuchnię czują się po prostu niezręcznie. Chwalą je sobie również początkujący „randkowicze” – im pizza w towarzystwie chociażby zwykłej coli dodaje nieco otuchy, czyniąc pierwsze wspólne spotkania mniej oficjalnymi i stresującymi. Nic tak przecież nie „przełamuje pierwszych lodów”, jak dyskusja o preferowanych dodatkach, a następnie wesołe dzielenie się poszczególnymi kawałkami ciasta.

Pizza i pad

Pizzę (szczególnie z opcją dowozu „na telefon”) cenią sobie również fani gier na konsoli. Któż bowiem miałby czas i ochotę na czasochłonne zabawy w kucharza, kiedy na telewizorze toczy się właśnie gra o mistrzostwo, wyścig lub walka o podbój pradawnej krainy? Najbardziej wymagające są przy tym rozgrywki prowadzone w trybie online, w trakcie których gracz może przerwać swoją akcję jedynie w wybranych momentach – wówczas gotowy, pyszny przysmak jest w stanie odeprzeć atak głodu niejednego wojownika.

Pizza „idzie w tango”

Wiele osób nie wyobraża sobie żadnej imprezy bez schrupania choćby jednego, malutkiego kawałka pizzy. Nie ważne, czy odbywa się ona w klubie (sąsiadującym np. z pizzerią), czy w mieszkaniu. To przecież świetny pomysł na szybkie danie, uwielbiane praktycznie przez każdego. W dodatku „ratuje” wręcz ono gospodarzy przed utratą cennych momentów spotkania – dzięki czemu mogą w pełni cieszyć się towarzystwem, bez konieczności stałego zaglądania do kuchni.

Pizza meczowa

Pizza na mecz – to popularne rozwiązanie, często wybierane przez kibiców. Po pierwsze dlatego, że jest ona doskonałym dodatkiem do piwa – typowo „meczowego” trunku. Podobnie też jak w przypadku gry na konsoli, jej zamówienie cieszy wszystkich, którzy nie chcą stracić ani chwili na oderwanie się od obserwacji danej rozgrywki. Cały trud polega na wykonaniu telefonu i doborze dodatków – później czeka nas już tylko spokojna konsumpcja i transmisja.

Seans z pizzą w tle

Wieczór z pizzą, kiedy przyjaciele wpadają do nas na wspólne oglądanie filmu? – Owszem, takowe seanse również rzadko odbywają się bez towarzystwa aromatycznego placka. Popcorn i cola są przecież smaczną przekąską, ale kiedy po wielu godzinach oglądania stajemy się naprawdę głodni, to właśnie pizza bywa faworytem dla wielu kinomaniaków. Jest też wymarzoną opcją dla par (lub nawet całych rodzin), które zwyczajnie chcą zostać w domu i cieszyć się swoim towarzystwem np. w trakcie oglądania ulubionego serialu.

Więcej okazji do świętowania przy pizzy? Zapraszamy na stronę Organizacja imprez w San Giovanni